ESTÜ'den Haberler

Prof. Dr. Adnan Özcan, Rektörlük Görevini Devraldı

Prof. Dr. Adnan Özcan, Rektörlük Görevini Devraldı

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlük Görev Teslim Töreni, 15 Eylül 2022 Perşembe günü Rektörlük Senato Salonu’nda yapıldı. Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Adnan Özcan’a cübbesini Prof. Dr. Sayın Tuncay Döğeroğlu giydirirken törende Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Özcan tarafından Üniversiteye verdiği hizmetlerden dolayı Prof. Dr. Sayın Tuncay Döğeroğlu’na teşekkür plaketi takdim edildi.

“Eminim, bu Üniversite’nin önü hep açık olacak”

Prof. Dr. Sayın Döğeroğlu, katılımlarından dolayı tüm Senato Üyelerine ve ESTÜ Mensuplarına teşekkürlerini ileterek söze başladı. Rektör Prof. Dr. Sayın Özcan’ın ESTÜ Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim elemanı olduğunu, bu nedenle herkese aşina olduğunu da sözlerine ekleyen Prof. Dr. Sayın Döğeroğlu, “Prof. Dr. Sayın Adnan Özcan, 39 yıldır bu Üniversite’nin farklı kademelerinde görev yapan ve ESTÜ’ye katkı sağlayan bir Hocamız. Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Eminim ki, kurumun içerisinden kurumu tanıyan bir Hocamız olarak çok değerli katkıları olacaktır. 2018 yılı Eylül ayından bu yana bir kurulum sürecini hep birlikte, sizlerin desteğiyle yönetmeye çalıştık. İki yıl pandemi dönemi olmasına rağmen gerçekten; öğrencilerimizin, idari ve akademik çalışanlarımızın desteğiyle birlikte taktire şayan bir dönemi tamamladık. Bunu sadece biz değil; bizi izleyen, bizi değerlendiren tüm kurum ve kuruluşlar ifade ediyor. Eminim, bu Üniversite’nin önü hep açık olacak. Çünkü gerçekten gerek idari ve akademik çalışanları gerek öğrenci ve mezunları hep bu Üniversite ile gurur duydular. Bundan sonra da gurur duymaya devam edecekler. Bu geçen süre içerisinde hayata geçirdiğimiz pek çok uygulama oldu ve yapılmayı bekleyen bir o kadar da iş var. Dolayısıyla, ekip olarak bayrağı devredeceğiz.  Burada da Genel Sekreterimiz, Genel Sekreter Yardımcımız, Daire Başkanlarımız değişmeyen kadro. Sizler, her zaman bunun bilincinde olan yapıları temsil etmektesiniz. İyi niyetle çabaladıktan sonra üstesinden gelinmeyecek bir problem olmadığına inanıyorum. Hepiniz, uzunca bir süre iyi niyetle çabaladınız ve üzerinize düşeni yaptınız. Bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

“Lisansüstü, uluslararasılaşma, araştırma ve kalite süreçleri başta olmak üzere tüm süreçleri sürdürmeye ve çizgimizi korumaya devam edeceğiz”

Rektör Prof. Dr. Sayın Adnan Özcan, Prof. Dr. Sayın Tuncay Döğeroğlu’nun dört yıldan bu yana ekibiyle birlikte büyük gayret göstererek süreci yönettiğini belirtti. Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin kuruluş sürecinde Prof. Dr. Sayın Döğeroğlu ve tüm ESTÜ Mensuplarının önemli desteklerinin olduğuna da dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Sayın Özcan, “O günden bu güne oldukça fazla yol alındı. Bu vesileyle Prof. Dr. Sayın Döğeroğlu’na ve ekibine teşekkürlerimi iletmek isterim. Cumhurbaşkanımız ve YÖK Başkanımız başta olmak üzere beni bu göreve layık gören herkese çok teşekkür ederim. Özellikle; lisansüstü, uluslararasılaşma, araştırma ve kalite süreçleri başta olmak üzere tüm süreçleri sürdürmeye ve çizgimizi korumaya devam edeceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum. Yeni dönem hepimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.